اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

حملات سایبری بزرگ‌ترین دغدغه مدیران و مسئولان بیمه

مدیران و مسئولان بخش بیمه ریسک مرتبط با حملات سایبری و نقض داده‌ها را در رأس ریسک‌های عمده خود شناختند.
ششمین پیمایش سالانه ویلیس تاورز واتسون و شرکت حقوقی الن‌ اند اوری نشان داد که حملات سایبری و نقض داده‌ها، از تنظیم‌مقررات و دیگر بازرسی‌ها سبقت گرفته‌اند و به عنوان بالاترین ریسک‌ها در میان 161 مدیر، مدیر ارشد ریسک و دیگر افراد شناخته شده است.
در گزارش این پیمایش با عنوان «بیمه مسئولیت مدیران و مسئولان (D&O):‌ حدود شخصی نسبت به ریسک جهانی»، آمده است، 44 درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش کردند، نوعی از حمله سایبری عمده یا ازدست‌رفتن داده‌های بزرگ را در سال گذشته تجربه نموده‌اند. این درحالی‌است که تنها 24 درصد این موضوع را در پیمایش سال گذشته اعلام کردند.
دیگر ریسک‌های رده‌بالا شامل تنظیم‌مقررات و دیگر بازرسی‌ها، قوانین مربوط به سلامت و ایمنی، جریمه‌ها و مجازات کیفری و تنطیم‌مقرراتی و سلامت و ایمنی برای اولین توسط پاسخ‌دهندگان به عنوان پنج ریسک برتر انتخاب شدند.
این پیمایش دریافت که 43 درصد از کارفرمایان بزرگ و 38 درصد از شرکت‌های ثبتی، دعاوی تنظیم‌مقرراتی که طی 12 ماه گذشته، در آن یک مدیر درگیر بود، را گزارش نمودند.
از میان دیگر نتایج، 60 درصد گزارش کردند که تمرکز تنظیم‌مقرراتی بر مسئولیت شخصی، رفتار شرکت را تغییر می‌دهد.
بزرگ‌ترین دغدغه درباره شرایط بیمه‌نامه مسئولیت مدیران و مسئولان (D&O)، توان پاسخ‌گویی نسبت به خسارت در تمامی حوزه‌های حقوقی است.
دیگر مسائل پوششی شامل موارد ذیل بود:‌ چگونگی کنترل و حل و فصل دعاوی علیه مدیران و مسئولان؛ تعریف اجمالی از بیمه‌شده و شرایط روشن و قابل‌پیروی بیمه‌نامه و این‌که آیا پوششی برای هزینه مشاوره در مراحل اولیه بازرسی وجود دارد یا خیر.نوشته شده در 4/10/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 85 بار
کد خبر : 117
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است