اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

فن‌آوری بیمه، سبب نوآوری بیمه می‌گردد

فن‌آوری بیمه، موج بعدی نوآوری در بیمه است و کل صنعت را به سمت «مشتری-محوری، داده‌-محوری و بستر دیجیتالی» سوق می‌دهد. این مطلبی است که شرکت دلویت در گزارش اخیر خود از چشم‌انداز تنظیم‌مقررات سال 2019 خود عنوان می‌کند و می‌افزاید: با‌این‌وجود، «ناظران ممکن است توسعه مطلوب نوآوری‌های فن‌آوری بیمه و کاربردهای پیشنهادی آن را، چالش‌برانگیز ببینند.»
این گزارش در ادامه می‌نویسد:‌‌ »همچنین، ممکن است آنان در رصد و ارزیابی اثر کاربرد فن‌آوری بیمه با مشکل برخورد کنند. درعین‌حال، بهترین گزینه‌ی در دسترس بیمه‌گران، اطلاع‌رسانی و مشارکت با ناظران پیش از اتخاذ هر نوع روند فن‌آوری بیمه است.»
«فن‌آوری بیمه دارای این توان بالقوه است که رابطه بین ناظران و مؤسسات مورد نظارت را با تأکید بر اهمیت همکاری از ابتدا تا زمان تصدیق، تغییر دهد. این مسئله می‌تواند به تسریع در نونما کردن محصولات نوآورانه کمک کند و این مقوله‌ای است که باید برای همه ذی‌نفعان جذاب باشد.»
به گزارش نشریه افق بیمه دیگر موضوعات مورد بررسی در این گزارش شامل امنیت سایبری و حریم خصوصی داده‌ها است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که این حوزه‌ها «به توسعه تنظیم‌مقرراتی قوی ادامه می‌دهند و برخی کشورها یا درحال اجرا ویا بهبود الزامات تنظیم‌مقرراتی فعلی خود هستند.»
در ادامه این بخش آمده است: «در ایالات متحده، می‌توان انتظار داشت که سازمان‌ها شاهد تلاش‌های مستمری برای ساده‌سازی الزامات تطبیق قانونی باشند و نیز تلاش‌ها برای تنظیم قوانین و مقررات حریم خصوصی داده‌ها و امنیت سایبری استمرار خواهد یافت.»
منبع: بیزینس انشورنس، دسامبر 2018نوشته شده در 1/11/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 92 بار
کد خبر : 120
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است