اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

سال 2018 دارای رتبه چهارم درمواجهه با حوادث فاجعه بار

قیمت گذاری در حوادث فاجعه‌بار با تردید همراه است
سرویس بین‌الملل - سال 2018 از نظر خسارت حوادث فاجعه‌بار ثبت‌شده، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است با این وجود اثر عمومی و محدودآن بر نرخ‌های اموال در اروپا، خاورمیانه ،آفریقا و امریکا باعث ایجاد تردید‌هایی نسبت به دقت در قیمت‌گذاری‌ها، راهکار پذیره‌نویسی و سرمایه دردسترس شده است.
به گزارش سایت خبری افق بیمه به نقل از گزارش اخیر شرکت گای‌کارپنتر: فشار بالقوه بر بخش اتکائی به دلیل خسارت‌های حوادث فاجعه‌بار جهانی در نیمه دوم سال 2018 و استمرار پرداخت خسارت‌های سال 2017، تاحدی با ظرفیت مالی بالا تعدیل شده است.
دو مورد چشم‌گیر در اندکس جهانی ROL (نسبت حق بیمه به خسارت مورد پوشش) گای‌کارپنتر مربوط به ایالات متحده و منطقه امی (اروپا، خاورمیانه و آفریقا) است که به ترتیب 6/2 درصد افزایش و 5/2 درصد کاهش نشان می‌دهند. اما، سطح وسیعی از نوسان در این نتایج قابل مشاهده است.
اندکس جهانی ROL گای‌کارپنتر، سنجش تغییر در پرداخت سالانه حق بیمه حوادث فاجعه‌بار را نشان می‌دهد که در دوره مورد بررسی، با وجود تجمیع خسارت‌های عمده از سال‌های متوالی گذشته، تنها 1/1 درصد افزایش در آن مشاهده می‌شود.
این گزارش می‌افزاید: عدم‌اطمینان درباره برگزیت، بر تصمیم برخی بیمه‌گران اروپایی برای استفاده از ظرفیت لویدز اثر گذاشته است اما به‌دلیل وجود سرمایه مضاعف و دردسترس، این موضوع بر تمدید‌ها، اثر ناچیزی درپی داشته است.
صعود فزاینده قیمت‌ها در بخش اموال، محدود به فعالیت‌های محلی بوده اما اثرات بر سودآوری ناشی از خسارت‌ها در این بخش، دیگر رشته‌ها را مجبور به کسب یا حفظ سطح خودکفایی نموده است. بنابراین، علاوه بر افزایش در کسب و کارهای ضربه‌دیده از خسارت‌ها، در بخش‌های حوادث و تخصصی که از خسارت‌ها مصون مانده بودند، افزایش [قیمت‌ها] مشاهده شد.
دیوید پریب، معاون کل گای‌کارپنتر، در این زمینه اظهار داشت: «باوجود تمدید‌های بی‌دغدغه ماه ژانویه سال جاری میلادی، فضای چالش‌برانگیزتری برای برخی بخش‌ها نسبت به سال گذشته رقم خورد. صنعت درحال یافتن پاسخ به چالش‌های مربوط به دقت در قیمت‌گذاری است و این‌که کجا و تاچه‌میزان تعدیل باید اعمال شود. یافتن تعادل، همواره آسان نیست و همچنان پرسش‌هایی نسبت به تمدید‌های اخیر، باقی مانده است.»نوشته شده در 14/11/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 99 بار
کد خبر : 123
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است