اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

اوراق بهادار بیمه‌ای و یک رشد 6/5 درصدی در سال 2018

در انتهای سال 2018، رقم رشد بازار اوراق بهادار بیمه‌ای (ILS) غیرزندگی به 93 میلیارد دلار رسید. این مطلبی است که در گزارش سه‌ماهه چهارم 2018 ویلیس تاورز واتسون آمده است و می‌افزاید: این رشد علی‌رغم کاهش متنابه در سه‌ماهه چهارم و نسبت به رقم 88 میلیارد دلار به صورت سال‌به‌سال بوده است.
به گزارش نشریه افق بیمه، صدور اوراق قرضه حوادث فاجعه‌بار غیرزندگی، باوجود دیگر حوادث فاجعه‌بار کوچک‌تر در سال 2018 و برخی حوادث فاجعه‌بار در سال 2017، همچنان به قوت خود باقی مانده است. در دوره مورد بررسی، درحدود 2/9 میلیارد دلار سرمایه جدید، وارد شد و این، سال 2018 را به عنوان دومین سال فعال برای این نوع ابزارهای مالی جایگزین به ثبت رساند.
در سه‌ماهه چهارم سال 2018، درحدود 535 میلیون دلار اوراق قرضه صادر شد که شامل 125 میلیون دلار پوشش برای بیمه مسئولیت آتش‌سوزی کالیفرنیا، 200 میلیون دلار برای پوشش پیک چندخطره و 210 میلیون دلار برای پوشش زلزله‌های ایالات متحده (غرامت کارگران) می‌شود.
این گزارش، تشریح می‌کند که تمایل شرکت‌های پذیرنده و واسطه‌گران به طیفی از اوراق‌های قرضه، اوراق سایدکار (sidecar) و دیگر اوراق بهادار بیمه‌ای وثیقه‌ای برای رفع برخی چالش‌ها، مرزهای بین ابزارها و ساختارهای اوارق بهادار بیمه‌ای، را مبهم کرده است.
ویلیس تاورز واتسون اضافه می‌کند که این ابهام در دسته‌بندی‌ها به بازار اوراق بهادار بیمه‌ای کمک می‌کند تا بر دغدغه‌هایی مانند گزارش‌گری سریع خسارت، دقت در ارزش‌گذاری، آزادسازی وثیه و رول‌اور (rollover) و افزایش نوسان فایق آید.
ویلیام دوبینسکی، مدیر و رئیس بخش اوراق بهادار بیمه‌ای ویلیس تاورز واتسون می‌گوید: «ما هم‌اکنون شاهد تقارب همگرایی‌ها هستیم.»
وی می‌افزاید: «هم‌اکنون، کل رقم اوراق بهادار بیمه‌ای، اندازه بازار را بسیار گویاتر نشان می‌دهد تا صدور اوراق قرضه حوادث یا اوراق سایدکار. با افزایش شکاف بین محصولات و زیربخش‌های مختلف و نیز نوآوری و خلق ظرفیت‌ها و محصولات جدید ناشی از ضرورت بازار، ظرفیت اوراق محصولات بهادار بیمه‌ای به صورت طبیعی و پویا رشد می‌کند. اعتماد ما به سرعتی که محصولات جدید ارائه می‌دهند، چشم‌انداز مطلوبی در سال 2019 برای اوراق بهادار بیمه‌ای پیش‌روی ما قرار می‌دهد.»
منبع: مجله برمودا ری‌انشورنس، ژانویه 2019نوشته شده در 15/11/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 104 بار
کد خبر : 124
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است