اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

تحلیل‌ فیچ از افزایش مدیران سرمایه‌ جایگزین در صنعت بیمه

سرویس بین‌الملل - افزایش حضور مدیران سرمایه جایگزین (Alt-IMs) طی سال 2019 می‌تواند برای هر دو طرف مفید باشد. این موضوعی است که تحلیل‌گران شرکت رتبه‌بندی فیچ بر آن تأکید دارند و اضافه می‌کنند: این مدیران منبع استواری از سرمایه برای سرمایه‌گذاری از طریق حق‌بیمه‌ها جذب می‌کنند و بیمه‌گران نیز شاهد بازده سرمایه بالاتری در فضای نرخ پایین بهره خواهند بود.
به گزارش نشریه افق بیمه، این شرکت رتبه‌بندی پیش‌بینی کرده است که در سال 2019، مدیران سرمایه جایگزین بیشتر به بخش بیمه زندگی، سهام سرمایه‌، مدیریت سرمایه و قراردادهای مشاوره فرعی (sub-advisory agreement) تمایل نشان خواهند داد.
به اعتقاد فیچ، اگر قیمت‌ها مناسب باشند، این سرمایه‌گذاری‌ها باید رشد فزاینده‌ای در دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) و ثبات در بهبود دستمزد مدیریت به همراه داشته باشند.
همچنین، فیچ تبیین می‌کند که افزایش در این نوع تعاملات [با مدیران سرمایه جایگزین] می‌تواند فضای اقتصادی گسترده‌تری را برای بیمه‌گران به ارمغان بیاورد از جمله بهره‌مندی از بازده بیشتر و آزادسازی سرمایه از طریق کاهش کسب و کارهای سنتی.
علاوه بر این، دسترسی به سرمایه از طریق مدیران سرمایه جایگزین به جای صدور سهام در بخش‌ دولتی می‌تواند برای بیمه‌گران، سرمایه به همراه داشته باشد. زیرا آنان با این روش، دچار چالش‌های مربوط به ارتباط با نهادهای دولتی مانند الزامات تنظیم‌مقرراتی شدید و نظارت دولت نسبت به عملکرد فصلی مالی نخواهند شد.
آتن و آتورا که شرکت‌های بیمه تابع آپولو گلوبال منجمنت هستند، 40 درصد یا 107 میلیارد دلار (تا 30 سپتامبر 2018) از دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) این شرکت را دارا هستند که نشان از یک رشد 30 درصدی سال به سال دارد.
فیچ به دیگر شرکت‌های تابع بیمه‌ای اشاره می‌کند که سرمایه بیشتر شرکت مادر را مدیریت می‌کنند مانند بلک‌استون و کارلایل که شرکت‌های تابع‌ها آنها هرینگتون‌ری و فورچونت‌ری هستند.
سرمایه‌گذاری جایگزین یا صندوق سرمایه‌گذاری جایگزین، به نوعی از سرمایه‌گذاری اطلاق می‌شود، که در دارایی‌هایی غیر از سهام سرمایه، اوراق قرضه و وجه نقد انجام می‌شود. این سرمایه‌گذاری‌ها در دارایی‌های فیزیکی شامل فلزات گرانبها، هنر، عتیقه جات، سکه یا تمبر، همچنین در دارایی‌های مالی چون املاک و مستغلات، کالاهای اقتصادی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، صندوق‌های پوشش ریسک، ابزارهای مشتقه و صندوق‌های پوشش ریسک، اعتبار کربن، همچنین جنگل‌داری و حمل و نقل انجام می‌شود. بالتبع، مدیران سرمایه جایگزین در این نوع سرمایه‌گذاری‌ها تبحر و توانمندی خاصی دارند که برای بخش‌های عمده‌ اقتصادی از جمله بیمه بسیار مفید است.
منابع: ری‌انشورنس، ویکی‌پدیا و نشریه افق بیمه، فوریه 2019نوشته شده در 30/11/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 123 بار
کد خبر : 126
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است