اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

ارائه پوشش بیمه‌ای برای نیروگاه‌های بادی توسط مونیخ‌ری

اخیراً، غول بیمه اتکائی جهان، مونیخ‌ری، محصولی را وارد بازار کرده است که عاملین نیروگاه‌های بادی را در برابر خسارت به عواید ناشی از نوسان سرعت باد، پوشش می‌دهد.
به گزارش نشریه افق بیمه و به نقل از رویترز، این شرکت امیدوار است تا در سال 2019، یک گیگاوات ظرفیت برق بادی را با این محصول جدید بیمه‌ای پوشش دهد. این محصول بیمه‌ای بالاتر از ضمانت تولیدکننده تجهیزات و بیمه اموال قرار می‌گیرد.
این حرکت در راستای پوشش‌های مشابهی است که شرکت‌های سوئیس‌ری و نفیلا کپیتال/آلیانز برای برق‌های توربین‌های بادی در اروپا، استرالیا، ایالات متحده و آسیا ارائه می‌دهند.
مونیخ‌ری در بیانیه خود اعلام کرده است که محصول این شرکت منحصر‌به‌فرد است زیرا برخلاف دیگر محصولات مشابهی که از تصاویر ماهواره‌ای و ایستگا‌ه‌های آب و هوایی استفاده می‌کنند، از یک دستگاه مستقر در محل برای رصد خروجی انرژی بادی در زمان واقعی بهره‌برداری می‌کند و می‌تواند برای نیروگاه‌های ناتمامی که هنوز سابقه عملکردی برای خود ثبت نکرده‌اند، پوشش ارائه دهد.
مدیر پروژه این شرکت، رانی بندلین اسپور گفت: «با راه‌اندازی این محصول، ما شاهد علاقمندی و امید برای پوشش یک مگاوات[انرژی بادی] در سال جاری در سطح جهان هستیم. همچنین، در نیمه‌اول سال 2019، قراردادی برای یک پارک آزمایشی انرژی بادی با توان 300 مگاوات به انجام رسانده‌ایم. این پارک برای چند سالی است که در حال عملیات بوده و بحث‌هایی نیز برای پیشرفت بیشتر آن وجود دارد.»
این بیانیه از آلمان صادر می‌شود: کشوری که دارای 53 گیگاوات ظرفیت بادی دریایی و شش گیگاوات ظرفیت ساحلی است و به‌نظر می‌رسد که تولید محصولات ذغال‌سنگ را تا سال 2038 کاملاً کنار بگذارد و این بزرگ‌ترین اقبال برای انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود.
اسپور اضافه می‌کند: «این [محصول]، به ضمانت بیشتر جریان نقدی کمک نموده و بنابراین، بانک‌پذیری پروژه‌ها را بهبود می‌بخشد.»
منبع: ری‌انشورنس، فوریه 2019نوشته شده در 5/12/1397
تعداد مشاهده اين صفحه : 125 بار
کد خبر : 127
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است