اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

حکایت پژوهش‌ها از اثر حوادث مرتبط با آب و هوا بر نتایج بیمه و بخش اتکائی

گروه پژوهشی باگینگهام (Buckingham Research Group) پیش‌بینی کرده است که بار حوادث فاجعه‌بار برای بیمه‌گران و بخش اتکائی در سه‌ماهه اول سال 2019 به دلیل اثرات شدید آب و هوایی، هوای زمستانی و سیل، بسیار عمده خواهد بود.
بر اساس تخمین‌های ای.‌او‌.ان، حوادثی مانند سیل ماه مارس در غرب آمریکا، می‌تواند خسارت اقتصادی بالغ بر 25/4 میلیارد دلار ایجاد کند و بیمه‌گران و بخش اتکائی تنها یک میلیارد آن را به‌صورت بالقوه جذب خواهند نمود.
خسارت‌های سیل در ایالات متحده عموماً تحت برنامه ملی بیمه سیل (NFIP) پوشش داده می‌شود اما تحلیل‌گران اشاره می‌کنند که مسائل پوششی تقریباً همیشه پس از این نوع حوادث رخ می‌دهد.
باید خاطرنشان کرد که گروه پژوهشی باگینگهام بیشتر به مدل‌سازی تخمین‌های متوسط حوادث فاجعه‌بار نسبت به 5 سال گذشته می‌پردازد.
هم‌اکنون، این شرکت معتقد نیست که بیمه محصولات کشاورزی به صورت ملموسی تحت الشعاع این حوادث قرار بگیرد زیرا شرایط کاشت محصولات در ماه آوریل (فروردین) مطلوب گزارش شده است.
سهام‌های بیمه اتکائی نیز نتایج متفاوتی را تجربه نموده‌اند. نوعی رکود در اوایل سال 2019 به دلیل هراس از نرخ‌های ناامیدکننده تمدید در اول ژانویه وجود داشته است، اما در انتهای این سه‌ماهه، چشم‌انداز مثبتی برای تمدید‌های ماه‌های ژوئن و آگوست دیده می‌شود.
علاوه بر این، پیمایش گروه پژوهشی باکینگهام دریافت که بیشتر شرکت‌هایی که مورد پرسش قرار گرفتند، چشم‌انداز نرخ‌ تمدیدها در ماه ژوئن را بسیار مثبت ارزیابی کردندنوشته شده در 11/2/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 56 بار
کد خبر : 128
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است