اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

حکایت ارتباط افزایش دمای زمین و هزینه‌های بیمه و بخش اتکائی در گزارش‌ها

افزایش دمای جهانی به علت تغییرات آب و هوایی، ریسک رویدادهای پرهزینه‌ای مانند آتش‌سوزی جنگلی و خشکسالی را افزایش داده‌ و به طور عمده‌ بر سطح خسارت‌های صنعت بیمه و بخش اتکائی در سال‌های اخیر اثر گذاشته است.
این مطلبی است که سوئیس‌ری در شماره اخیر مجله تخصصی خود، سیگما، مطرح می‌کند و می‌افزاید: انتظار می‌رود که تغییرات آب و هوایی، تناوب وقوع آتش‌سوزی جنگلی و خشکسالی را بیشتر کند و سبب طوفان‌های فصلی شدیدتری گردد.
این گزارش مدعی است که موضوع فوق در سال 2018 و با شکسته شدن رکورد خسارت‌های بیمه‌شده ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی در جهان که به 17 میلیارد دلار رسید، کاملاً مشهود بود. طی 3 سال گذشته، از هر ده خسارت بزرگ بیمه‌شده در سطح جهان شش مورد ناشی از حادثه آتش‌سوزی و طی دو سال گذشته، 5 مورد بوده است.
دمای بالا در سال 2018 به همراه خسارت‌های ناشی از بارندگی‌های شدید نیز پیامدهای هولناکی برای منابع آبی و کشاورزی در جهان داشته که تاکنون، سبب ایجاد شرایط بسیار نامطلوبی برای کشاورزان در آفریقای جنوبی، آرژانتین و سطح اروپا شده است.
بر اساس داده‌های سازمان آب و هوایی جهان، سال 2018، به عنوان چهارمین سال گرم ثبت شد و این درحالی‌است که بیست مورد از گرم‌ترین سال‌های ثبت‌شده، طی 22 سال اخیر واقع شده است.
سوئیس‌ری می‌افزاید که خسارت‌های بزرگ ناشی از خطرهای ثانویه، بیشتر مرتبط با آب است و بنابراین، نسبت به تغییرات آب و هوایی، تأثیر‌پذیرتر است و این درحالی‌است که دمای زمین، یک سانتی‌گراد افزایش یافته و این، ظرفیت نگهداری آب توسط اتمسفر زمین را 7 درصد افزایش داده است.
این شرکت اتکائی مدعی است که خطرات ثانویه، 60 درصد از 76 میلیارد دلار خسارت بیمه‌شده ناشی از حوادث طبیعی فاجعه‌بار را در سال 2018 رقم زده است.
درعین‌حال، گزارش سیگما می‌نویسد: افزایش خسارت‌های بیمه‌شده ناشی از آب و هوا و دیگر رخدادها کاملاً به افزایش دمای زمین ارتباط ندارد.
برای مثال، افزایش تراکم جمعیت، تمرکز ثروت و حدود ریسک سواحل، به جریانی دائمی از حوادث کوچک و متوسط مبدل شده است.
سوئیس‌ری پیش‌بینی می‌کند که مانند خسارت‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی 2018، خطرات ثانویه (از جمله طغیان رودخانه‌ها و طوفان) به طور منظم در میان بالاترین رتبه‌های حوادث خسارت‌زا در سال‌های پیش‌رو خواهد بود.
این گزارش پیشنهاد می‌دهد که بیمه‌گران و بخش اتکائی، روش‌های پیشرفته‌ای برای سنجش ریسک، رصد و مدل‌پردازی، به منظور مدیریت خطرات طبیعی ایجاد کنند، زیرا روند اصلی افزایش تناوب و شدت این خطرات، وابسته به تغییرات محیط زیستی و اجتماعی به ویژه شهرنشینی است.
این گزارش می‌نویسد:‌ »ناتوانی در شناخت کافی این حوادث خسارت‌زا و روند رشد آنها سبب می‌شود تا طی زمان، ریسک نابسامانی در بازار تسهیل شود.»
منبع: ری‌انشورنس، می 2019نوشته شده در 1/3/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 42 بار
کد خبر : 133
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است