اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

ریسک آزمایش‌های ژنتیک در صدر ریسک‌های نوظهور رودروی بیمه‌گران جهان

سرویس بین‌الملل - دسترسی فزاینده به آزمایش‌های ژنتیک به عنوان ریسک کلیدی برای بیمه‌گران زندگی عنوان شده است و این، پیامدهای چشمگیری در مدیریت داده‌ها و محدودیت‌های تنظیم‌مقرراتی درپی دارد.
این مطلب در جدیدترین گزارش سالانه سوئیس‌ری با عنوان سونار (SONAR) درج شده و بیان می‌کند که این ریسک در میان پنج ریسک نوظهور برتر برای شرکت‌های بیمه، اتکائی و مدیریت دارایی در سرتاسر جهان است.
این گزارش تصریح می‌کند که چگونه آزمایش ژنتیک، آتیه بیشتر مشتریانی که قصد خرید بیمه زندگی دارند، را در خطر بیماری و فوت قرار می‌دهد و منجر به انتخاب مغایر آنان می‌گردد.
همچنین، افراد از ارائه شرایط ژنتیکی خود به بیمه‌گر سرباز می‌زنند زیرا این ترس را دارند که ممکن است پوششی به آنان تعلق نگیرد.
این گزارش تشریح می‌کند: «چالش عمده بیمه‌گران زندگی، دستیابی به اطلاعات کافی و مرتبط با ریسک، طی روند پذیره‌نویسی است.»
این گزارش در ادامه می‌نویسد: «عموماً، تنظیم‌مقررات اجازه کاربرد اطلاعات ژنتیک در پذیره‌نویسی را نمی‌دهد. نسل جدید آزمایش‌های ژنتیک تنها سبب افزایش فاصله اطلاعاتی بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار می‌گردد.»
زیرساخت روبه‌کهنگی (ageing infrastructure)، دیگر تهدید شناسایی‌شده برای بیمه‌گران در این گزارش عنوان شده است. بیمه‌گران در این حوزه با ریسک بالای تجمیع خسارت بالقوه در حوزه‌هایی مانند خسارت به اموال، آسیب بدنی و ریسک سایبری روبرو هستند.
زیرساخت روبه‌کهنگی به‌ویژه به زیرساخت‌های آب و انرژی اطلاق می‌شود که طی زمان رو به فرسایش نهاده و نسل‌های آتی را به خطر می‌اندازد و بسیار هزینه بر هستند. این چالش بیشتر در مدیریت دارایی و صنعت بیمه مطرح است.
در صورت بحران اقتصادی، نوسان بالای مالی و رکود در ارزش دارایی‌ها نیز عوامل ریسک بالقوه برای صنعت بیمه و بخش اتکائی محسوب می‌شود.
علاوه بر این، اینترنت 5G نیز دغدغه‌های عمده‌ای در رابطه با امنیت و حریم خصوصی ایجاد می‌کند همچنین، هراس فزاینده‌ای نسبت به خطرات سلامتی ناشی از فضاهای الکترومقناطیسی این نوع اینترنت وجود دارد.
تغییرات آب و هوایی و سلامت عمومی، پنج ریسک برتر شناسایی شده در این گزارش را تکمیل می‌کند و بیشتر بر ریسک‌های ناشی از موج‌ گرما، سیل، خشکسالی، آتش‌سوزی و بیماری‌ها تکیه دارد.
پاتریک رافلاب، مدیر ارشد ریسک سوئیس‌ری می‌گوید: «سوئیس‌ری و کلاً صنعت بیمه، چندین دهه است که تغییرات آب و هوایی را به عنوان ریسک نوظهور نشانه‌گذاری کرده است. اکنون، این ریسک ظهور یافته اما بلاتکلیفی چالش‌برانگیز و عدم‌اطمینان نسبت به آن، همچنان باقی است مانند پیامدهای آن برای بیمه زندگی و سلامت.»
منبع خبری: اکچواری، می 2019؛ منبع اطلاعاتی: بلک‌اندویچنوشته شده در 13/3/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 48 بار
کد خبر : 134
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است