اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

رکورد افزایش قیمت‌ بیمه در جهان طی هفت سال گذشته

افق بیمه/ قیمت‌های بیمه بازرگانی در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی از سال 2012 تاکنون، بیشترین افزایش را تجربه کرده‌اند.
به گزارش سرویس بین‌الملل افق بیمه این مطلبی است که کارگزار جهانی بیمه، مارش در اندکس خود از بازار جهانی بیمه درج کرده و می‌افزاید: متوسط قیمت بیمه بازرگانی بین ماه‌های ژانویه و مارس، 3 درصد افزایش داشته و این، ششمین سه‌ماهه متوالی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد.
در سه‌ماهه دوم نیز قیمت‌های ترکیبی در تمامی مناطق جهان، رشد داشته است و بر اساس اظهارنظر مارش، این رشد، ناشی از تغییر در نرخ اموال و بیمه مدیران و کارمندان (D&O) بوده است.
منطقه اقیانوسیه، شاهد بالاترین افزایش قیمت یعنی 10 درصد بوده و این، هشتمین سه‌ماهه در این منطقه است که قیمت‌ها رشد داشته‌اند. این‌درحالی‌است که انگلستان و قاره اروپا افزایشی معادل 2 درصد را شاهد بوده است.
دین کلیشورا، رئیس جهانی صدور بیمه مارش در این زمینه اظهار می‌دارد: «درحالی‌که 3 درصد افزایش متوسط در قیمت‌های بیمه، بیشترین رقمی است که ما از زمان انتشار اندکس در سال 2012 شاهد آن بوده‌ایم، ظرفیت بازار همچنان در بیشتر محصولات و مناطق جغرافیایی استوار باقی مانده است.»
یافته های این پژوهش حاکی است که قیمت‌ ریسک‌های اموال، تقریباً به طور متوسط 5 درصد در جهان افزایش داشته است و این، کمی بالاتر از نرخ‌های ثبت شده در چهار سه‌ماهه گذشته بوده است.
قیمت بیمه حوادث به طور متوسط تقریباً 1 درصد کاهش داشته و روندی که از سال 2013 آغاز نموده است را ادامه می‌دهد.
متوسط قیمت‌ها در رشته‌های مالی و حرفه‌ای نیز تقریباً 6 درصد افزایش داشته است. تمامی مناطق جهان، نوعی افزایش در قیمت‌ها را تجربه کرده که بیشتر آن مربوط به بیمه مدیران و کارمندان (D&O) بوده است.
این گزارش پس از آن منتشر می‌شود که شرکت مالی پریمیوم کردت دریافت که تعداد متنابهی از کسب و کارهای انگلستان، پوشش بیمه‌ای ارائه نمی‌دهند، زیرا توان تعهدات مالی آن را ندارند.
یافته‌های شرکت پریمیوم کردت حاکی از آن است که طی سه‌ سال گذشته، 33 درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط، به دلیل قیمت‌ها، صدور بیمه‌نامه را لغو کرده‌اند و 50 درصد از این رقم، طی 12 ماه گذشته رخ داده است.
مدیر این شرکت می‌گوید: «شوک‌برانگیز است که شاهد آن باشیم که بخش اعظمی از بازار تأمین پوشش‌های حیاتی و قانونی، تنها به دلیل هزینه‌ها یا دغدغه پرداخت، از دور خارج می‌شوند.»
وی می‌افزاید: «این، سبب می‌شود تا میلیون‌ها نفر در معرض ریسک‌های غیرضروری واقع شده و به‌صورت بالقوه متضمن هزینه‌های بیشتری در آینده گردند.»نوشته شده در 18/4/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 49 بار
کد خبر : 140
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است