اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

افزایش میزان معاملات بیمه‌گران در سال 2019 و بیم کاهش آن در سال 2020

افق بیمه : رشد قوی و سطح پایین بدهی درمیان بیمه‌گران،‌ سال 2019 را مساعد برای استمرار فعالیت‌های ادغام و تملیک (M&A) در بخش بیمه نموده است. در گزارش اخیر شرکت خدمات حسابرسی، مالیات و مشاوره مالی دلویت از متزلزل کردن بازارهای مالی که می‌تواند در تسهیل یا محدود کردن معاملات اثر بگذارد، هشدار داده شده است.
دربرگردان این گزارش توسط افق بیمه آمده است: «رشد اقتصادی ماندگار در ایالات متحده، نرخ‌های درحال‌افزایش بهره و درآمد بالای سرمایه‌گذاری‌ها، همگی عوامل مثبتی برای بهبود نتایج شرکت‌های بیمه در سال 2018 بوده است. نرخ‌های نسبتاً پایین بدهی‌ها، وفور سرمایه دردسترس و حجم بالای معاملات و ارزش در سال 2018، از افزایش و ماندگاری معاملات [درسال جاری میلادی] خبر می‌دهد.»
همچنین، این گزارش می‌افزاید: «یکی از عواملی که می‌تواند اثر بالقوه– مثبت یا منفی- داشته باشد، اثر دوسویه بازار سهام است. اگر کاهش قیمت‌ها و فروش یکجا در سال 2019 ادامه پیدا کند، ممکن است سبب شود تا شرکت‌های دارای ترازنامه قوی از دارایی‌های اضطرایی خود استفاده کنند یا بالعکس، عدم‌اطمینان شرکتی افزایش یافته و فعالیت‌های ادغام و تملیک کاهش یابد. از این دو احتمال، بر اساس پویایی فعلی صنعت، پیش‌بینی می‌شود که نوعی افزایش در ادغام و تملیک به وجود بیاید.»
بر اساس نظر دلویت، از دیگر بادهای مخالف می‌توان به رکود عمومی اقتصادی، یا «رکود تمام‌عیار» تا سال 2020 و نیز تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا اشاره کرد.
سال 2018،‌ شاهد 87 تراکنش ثبت‌شده تا 31 دسامبر بود و یک افزایش عمومی 4 درصدی درمقایسه با 84 مورد تراکنش در سال 2017 تجربه شد. این درحالی است که ارزش معاملات بیش از 189 درصد افزایش داشته و به تقریباً 7/42 میلیارد دلار رسید که این رقم با 8/14 میلیارد دلار در سال 2017 قابل مقایسه است. بزرگ‌ترین معاملاتی که در سال 2018 سبب افزایش ارزش شد، تملیک اکس‌ال گروپ واقع در برمودا توسط شرکت آکسا سا به مبلغ 3/15 میلیارد دلار و تملیک بیمه‌گر اتکائی برمودائی و بیمه‌گر تخصصی والیدوس هولدینگ توسط گروه بین‌المللی آمریکا (AIG) بود.
بر اساس داده‌های دلویت، معاملات اموال و حوادث، بزرگ‌ترین سهم یعنی 1/34 میلیارد دلار از معاملات را به خود اختصاص داد و بیمه زندگی و سلامت، 6/8 میلیارد دلار.
بر اساس این گزارش، یکی از عوامل تحریک معاملات اموال و حوادث «نیاز شرکت‌های اموال و حوادث به افزایش رشد در فضای نرخ پایین، عدم تعدیل و علاقه به تنوع‌سازی [محصول و سرمایه‌گذاری] در بازارهای عمده بوده است.»
تا 16 نوامبر 2018، 594 تراکنش کارگزاری ثبت شد که 11 درصد نسبت به 537 تراکنش در سال 2017 قابل مقایسه است و ارزش معاملات، 50 درصد افزایش و به 1/8 میلیارد دلار رسید که این رقم را نیز می‌توان با 4/5 میلیارد دلار در سال 2017 مقایسه کرد.
بر اساس گزارش دلویت، این 594 معامله، سال 2018 را به سالی فعال در تاریخ معاملات کارگزاران تبدیل کرد و پنج شرکت، هریک، تقریباً بیست معامله را گزارش کردند.
پیش‌بینی دلویت بازار معاملات بیمه سلامت را در سال 2019 نشانه رفته است و می‌افزاید: شرکت‌های بیمه به دنبال رشد غیرارگانیک بوده و معاملات در پنج رده صورت خواهد گرفت: معاملات فرامرزی، سازگاری با بازار میانی، بهبود پرتفو، سرمایه‌گذاری در فن‌آوری بیمه و مشارکت در سهام خصوصینوشته شده در 2/6/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 50 بار
کد خبر : 146
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است