اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

رشد بخش بیمه متقابل و تعاونی دو برابر فراتر از کل صنعت بیمه

از زمان بحران مالی تاکنون، بازار بیمه متقابل و تعاونی، به علت اعتماد مشتریان ، بیشترین رشد را در صنعت بیمه جهان به خود اختصاص داده اند.
برابر اعلام افق بیمه این مطلب در گزارش اخیر فدراسیون بین‌المللی تعاونی و متقابل (ICMIF) منتشر شده است و نشان می دهد درآمد حق بیمه این بخش بین سال‌های 2007 تا 2017، با 30 درصد رشدهمراه بوده است.
در همین بازه زمانی، این رقم، تقریباً دوبرابر و با 17 درصد رشد درمقایسه با کل صنعت بیمه ثبت شده است و سهم بازار بیمه‌گران متقابل نیز از 24 درصد به 7/26 درصد افزایش یافته است.
همچنین، این گزارش بر تعداد اعضا و بیمه‌گزاران شرکت‌های بیمه متقابل و تعاونی تأکید دارد و نشان می‌دهد که این افراد از سال 2012میلادی 13 درصد رشد داشته و به 992 میلیون نفر می‌رسند.
هایلد ورنایلن، رئیس کل ICMIF، اظهار داشت: بحران مالی به عنوان تسریع‌کننده رشد در این بخش عمل کرده و مشتریان درپی شرکت‌هایی بوده‌اند که به آنها اعتماد کنند.
وی در ادامه افزود: «در این زمان نابسامان مالی، با افزایش نرخ اعتماد، مصرف و علاقه مشتریان، بخش بیمه متقابل جلوه ای تازه]به خود گرفته و رشد نموده است. این موضوع، حاکی از تمایل مشتریان به بیمه‌گرانی است که دارای ویژگی‌های عمومی تعاونی‌ها هستند، یعنی، اعتماد، امنیت و تعالی خدمات.»
آخرین گزارش ICMIF، در ویرایش 10 ساله خود نشان می‌دهد که طی سال‌های 2007-2017 استخدام در بخش بیمه متقابل، 24 درصد افزایش یافته و به 16/1 میلیون نفر رسیده است.
این گزارش تحلیلی جزئی از درآمد حق بیمه، دارایی، سرمایه‌گذاری، کارکنان و اعضا یا بیمه‌گزاران از 5100 شرکت بیمه در 77 کشور را ارائه می‌دهد.
بر اساس گزارش مذکور، این شرکت‌ها 3/1 تریلیون دلار حق بیمه در سال 2017 پذیره‌نویسی کرده‌اند که این بالاترین و دومین سطح حجم حق بیمه ثبت شده در جهان محسوب می‌شود.
ورنایلن در ادامه می‌افزاید: «این گزارش، ابزار مهمی برای مباحث مبتنی بر شواهد نسبت به اهمیت اجتماعی- اقتصادی بیمه‌گران متقابل در رابطه با قانون‌گذاران، تنظیم‌‌کنندگان مقررات و بیمه‌گزاران است.»
وی اظهار می‌دارد: «در بازارهای نوظهور که فقدان بیمه‌های همگانی، مانع توسعه اقتصادی، کاهش فقر و جبران حوادث شده است، ICMIF به تلاش‌های خود برای گسترش بیمه متقابل ادامه می‌دهد. در بازارهای پیشرفته، ICMIF و اعضای آن می‌توانند از این گزارش برای طرح مسئله در زمینه لحاظ و رفتار منصفانه با این بخش [اقتصادی]، استفاده کنند.»نوشته شده در 3/6/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 38 بار
کد خبر : 147
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است