اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

چرا مدیریت ریسک اعتبار تجاری، از هر زمان دیگری مهم‌تر است؟

در حالی که برگزیت یا همان خروج انگلستان از اتحادیه اروپایی، تمامی عناوین خبری را از آن خود کرده است، پیش‌بینی برگزیت فراتر از وضعیت فعلی است و گزارش‌هایی نشان می‌دهد که به صورت بالقوه می‌تواند بر زنجیره عرضه و توافقات تجاری فرامرزی اثر بگذارد. احتمال ورشکستگی و نکول اعتباری در حال افزایش است و بیمه‌گران را وادار کرده است تا نسبت به ریسک پذیره‌نویسی، بیشتر احتیاط کنند.
به گزارش سرویس بین الملل افق بیمه تمامی این سناریوها درحالی رخ می‌دهد که موارد ناتوانی مالی و نکول در حال افزایش است. بر اساس داده‌های منتشره از انجمن بیمه‌گران انگلستان، تعداد خسارت‌هایی که توسط شرکت‌های انگلیسی در سه‌ماهه اول 2018 برای پوشش وام‌های پرداخت‌نشده ثبت شد، در بالاترین سطح خود از سال 2009 قرار گرفت. سقوط کاریلیون به عنوان یک تجربه عمیق از امکان گسترده خسارت‌های اعتباری است. در این مورد خاص، تخمین‌ها نشان می‌دهد که تنها 31 میلیون تا 1 میلیارد پوند از دارایی‌های کاریلیون تحت پوشش بیمه بود، اما این موضوع، همچنان بر خسارت‌های عمده در این رشته بیمه‌ای تأکید دارد، به‌ویژه در وضعیتی که ناتوانی مالی یک شرکت می‌تواند اثر فعال‌کننده در کل زنجیره عرضه داشته باشد.
اگر گسترده‌تر و به بیرون از انگلستان نظر بیفکنیم، می‌بینیم که چند روند اقتصادی وجود دارد که ریسک ناتوانی تجاری را افزایش می‌دهد. حمایت‌گرایی تجاری فزاینده، عدم‌اطمینان از سیاست اقتصادی و امکان توقف بازار مالی همگی می‌تواند به فضای کسب و کار پرچالش و احتمال ناتوانی مالی دامن بزند.
از طرفی، پیش‌بینی افزایش بیمه اعتبار تجاری نیز وجود دارد. جیمز دالی از شرکت یولر هرمس (بزرگ‌ترین بیمه‌گر اعتبار تجاری جهان) اظهار داشت: کاهش خلل پوشش، به‌ویژه در بیرون از بازار سنتی و قوی غرب اروپا، فرصت رشد عمده‌ای را فراهم آورده است. بسیاری از بیمه‌گران متوجه شده‌اند که عنصر اصلی راهکار رشد، چابکی در پاسخ‌گویی به نیازهای مشتریان است. ارائه انعطاف بیشتر به بیمه‌گزاران برای انتخاب ریسک‌ها در پوشش‌های بیمه‌ای به جای حفاظت از کل حجم معاملات، گامی به جلو برای سازگاری است.
همانطور که بیمه‌گران درپی رشد پرتفوهای اعتبار تجاری خود هستند و در فضای بسیار بی‌ثباتی به‌سرمی‌برند، درمعرض چندین ریسک قرار دارند. برای بیمه‌گران، در درون ساختاری بهم‌متصل و متشکل از سازمان‌ها، کشورها و صنایع خریدار، توان درک سریع و کارآمد این‌که چگونه تجمیع ریسک رشد پیدا می‌کند، بسیار حیاتی است.
مانند تمامی دیگر رشته‌های بیمه‌ای، اجازه دسترسی پذیره‌نویسان به بهترین اطلاعات ممکن به منظور اجرای تخصص خود و تصمیم‌سازی آگاهانه بسیار ضروری است. توانمندی برای دسترسی فوری به آخرین اطلاعات رتبه‌بندی اعتبار، نشانه‌گذاری فعال تجمیع‌های ریسک و بررسی دستورالعمل‌های پذیره‌نویسی، همگی عناصر مهمی از این روند هستند. تمامی اینها باید به صورت خودکار صورت پذیرد تا روندهای دستی غیرضروری حذف شده و به آن‌دسته از شرکت‌ها که جلودار فن‌آوری هستند، اجازه داده شود تا در فرصت مقتضی، از رشد مورد انتظار، بهره‌برداری نمایند.
همچنین، فرصت‌هایی برای بیمه‌گران وجود دارد تا منابع جدید اطلاعات را به گونه‌ای ارتقا بخشند که در ارائه محصولات و قیمت‌گذاری‌ها، منعطف‌تر باشند و به‌صورتی مطلوب‌تر نیازهای مشتریان را محقق نمایند. اینترنت اشیاء و سیستم‌های متصل به بیمه‌گران دسترسی بی‌مانندی به اطلاعات نسبت به مشتریان و زنجیره عرضه ارائه می‌دهد، به‌طوری که آنان قادر هستند، محصولات بیمه سفارشی تولید و عرضه کند.نوشته شده در 26/6/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 31 بار
کد خبر : 149
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است