اخبار

نمايش کليه اخبار  عمومي  تازه هاي بيمه  جهان خبر 

انعطاف شرکت‌های بیمه و بیمه‌گران اتکائی خاورمیانه و آفریقا نسبت به بی ثباتی‌های اقتصادی و سیاسی

شرکت‌های بیمه و بیمه‌گران اتکائی خاورمیانه و آفریقا، عموماً سرمایه مطلوبی دارند و نسبت به بی‌ثباتی‌های اقتصادی و سیاسی اخیر، منعطف عمل کرده‌اند. این مطلبی است که تحلیل‌گران شرکت رتبه‌بندی ای‌.ام.بست در گزارش اخیر خود آورده‌ و می‌افزایند: اکثر (75 درصد) عملکردهای رتبه‌بندی طی سال 2018، در منطقه خاورمیانه و آفریقا، مورد تأیید بوده است و موارد افت، کمتر از موارد رشد گزارش شده است.
این وضعیت در حالی گزارش می‌شود که چندین چالش منطقه‌ای مستمر مانند اثر اقتصادی کاهش قیمت‌ نفت و بادهای مخالف سیاسی و تنظیم‌مقرراتی در این منطقه از جهان مشاهده شده است.
به گزارش سرویس بین‌الملل افق بیمه، شرکت ای.ام.بست بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکائی را در خاور میانه و حوزه کشورهای خلیج‌فارس (GCC) را رتبه‌بندی می‌کند و کشورهایی مانند امارات، بحرین، اردن، قطر، کویت و مصر جزء این کشورها محسوب می‌شوند.
از سال 2014 تاکنون، شرکت‌های حاضر در این مناطق، تحت تأثیر کاهش قیمت‌ نفت بوده‌اند. اما با این وجود، تاحدکمی، این فضا بر بیمه‌گران واقع در آفریقا نیز اثر گذاشته است.
سلمان صدیقی، معاون مدیر تجزیه و تحلیل ای.ام.بست اظهار می‌دارد: «شرایط بازار در خاور میانه و آفریقا همچنان چالش‌برانگیز است. یکی از دلایل اصلی آن، ورود سرمایه است که سبب تحریک رقابت، قیمت‌گذاری پرتنش و کسب نتایج ضعیف فنی شده است.»
وی می‌افزاید: «علاوه بر این، هیچ نوع افزایشی در تعداد خسارت‌های اموال و انرژی بزرگ و متوسط در منطقه وجود نداشته است که همین موضوع، افزایش چالش در عملکرد پذیره‌نویسی را درپی داشته است. اما فرصت‌های بی‌شماری وجود دارد، به‌ویژه، در برخی بازارهایی که کسب و کارهای جدید را تشویق به ارائه خدمات سلامت اجباری می‌نمایند.»
ایوت اسن، مدیر پژوهش در این شرکت رتبه‌بندی در اظهارنظر خود نسبت به این نتایج، اعلام کرد: «شرکت ای.ام.بست، تغییراتی مانند این موارد را مثبت ارزیابی می‌کند. به‌همین منوال، برخی تنظیم‌کنندگان مقررات از سیستم‌های سرمایه پیشرفته و توسعه‌یافته‌ و مبتنی بر ریسک بهره می‌برند.»نوشته شده در 17/7/1398
تعداد مشاهده اين صفحه : 25 بار
کد خبر : 151
[نمايش نسخه قابل چاپ اين خبر]    [ارسال براي دوستان]
  جديدترين اخبار  جستجو آرشيو اخبار
 
 


کلیه حقوق این پايگاه متعلق به پژوهشكده بيمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است